smithbrianna087 smithbrianna087
  • 17-02-2020
  • Mathematics
contestada

Karia makes crafts using glass jars She can buy a package of 12 jars for $9. How many jars can Katia buy with $45

Respuesta :

anahiisabel19 anahiisabel19
  • 17-02-2020

Answer:idk

Step-by-step explanation:

Answer Link
kimtrimble1011
kimtrimble1011 kimtrimble1011
  • 17-02-2020

Answer:

60 jars

Step-by-step explanation:

12 jars= $9

24 jars= $18

36 jars= $ 27

48 jars= $36

60 jars= $45

Answer Link

Otras preguntas

When standing up a JTF, the geographic commander must do which of the following? (Select all that apply.) - (Correct) Address crises while supporting the format
What principles was the new government created on?.
Which of the following best explains why Collingham dismisses the critics’ complaint that most owners of Indian restaurants are actually from Bangladesh?
look at this graph...
What does the federal division of power imply ?
when light enters a pair of glasses, it when it hits the glasses
fill in the blank. ___ is an employee or individual who makes use of technology as a productivity tool at work or at home. they can be categorized by skill leve
The average price of a gallon of milk was $2.78 in 2000 and increased by about $0.11 per year. Write an inequality that could be used to determine the years, y,
A person cycles from their home to a library which is 8 kilometers away. It takes them 20 minutes to reach the library. They stay there for 30 minutes to read,
when south africa adjusts its trade policy to allow free trade of limes, the price of one ton of limes in south africa becomes $800. at this price, 105 tons of