Lidielrojas
Lidielrojas Lidielrojas
  • 16-03-2020
  • Mathematics
contestada

Help and It’s 20 point

Help and Its 20 point class=

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 16-03-2020

Answer:

B. 3:5

Step-by-step explanation:

The 8-oz box costs $12.

The 16-oz box costs $20.

The ratio is $12/$20 which can be reduced to 3/5.

Answer: B. 3:5

Answer Link
TannerObrian
TannerObrian TannerObrian
  • 29-10-2020

Answer:

lol thxs fir the points

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sara has some oranges. She sold 40% more than she ate. If she sold 70 oranges. How many did she eat?
what are the similarities between academic and personal writing and what are the differences
it takes 10 workers 10 days to paint 10 houses. How many houses can five workers paint in five days?
write 4/x+2 + 3/x-2 as a single fraction in its simplest form
a+3 over b  = c for a
Which of the following is a fourth degree trinomial with a leading coefficient of 2?A x  x2 2x4B 2x4 8x3 x  2
v= 1 over 3 [tex]v = 1 over 3 \pi r x^{2}h for h [/tex]
Karen's batting average was 0.444. She was at bat 45 times. How many hits did she get?By the way ..... I might ask a lot of questions because I'm in 6 grade...
Karen's batting average was 0.444. She was at bat 45 times. How many hits did she get?By the way ..... I might ask a lot of questions because I'm in 6 grade...
a=1 over 2 bh  for b 1 over 2 means a fraction btw