naihcoleshbwhwhwhw
naihcoleshbwhwhwhw naihcoleshbwhwhwhw
  • 19-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 48 ounce box of cornflakes cost 4.59? I’m very confused =(

A 48 ounce box of cornflakes cost 459 Im very confused class=

Respuesta :

gxvindoesnotcare
gxvindoesnotcare gxvindoesnotcare
  • 19-03-2020

Answer:

The 72 ounce box

Step-by-step explanation:

the cost per ounce is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

help Help me Help me Help me Help me Help me \
What solution does the author offer for confirmation bias? A The author states that group decision making is the only answer. B The author claims that there is
x2 +11x +18 O A. (x+10)(x+8) O B. (x+10)(x+1) O C. (x+6)(x+3) O D. (X +9)(x+2)
Describe and correct the error in rewriting the expression 6(x + 7) = 6x + 13
President Obama argued that people should vote for him because he'd bring "hope and change.” Why might Washington have had a problem with that reason? (Real ans
During the Incarnation, which person of the Trinity became incarnate?
Your mom always claps for you when you do cartwheels, so you start doing cartwheels whenever you want her attention. You are using:
Here is a production possibilities frontier for a camper who must choose between spending time collecting wood or collecting worms for fishing. Which point repr
How did the American Growers and Mexican government contribute to Mexicans entering the US illegally?
Ryan built a rectangular prism out of cubes Ryan added 4 cubes to his rectangular prism what is the new volume