mishkaandrea07 mishkaandrea07
  • 17-04-2020
  • Mathematics
contestada

Instant Oats cost $4.89 for 10 servings. What is the cost per 1 serving

Instant Oats cost 489 for 10 servings What is the cost per 1 serving class=

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 17-04-2020

Look at the attached picture⤴

Hope it will help u...

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

The theme of a short story is often
is the measure of how much the values in a data set vary, or deviate, from the mean; it tells us how spread out the data is from the mean.
If 2^x =30 find 2^(x+3) A)8 B)5 C)240 D)200 E)250 (Good Luck! Plz solve fast!)
Blazer Sports Store is preparing to pay its quarterly dividend of $7.75 a share this quarter. The stock closed at $105.64 a share today. What will the ex-divide
Show that the statement is true. If DF has endpoints D(-1,8) and E(3,-2), then the midpoint M of DE lies I in Quadrant I. The midpoint M is and the y-coordinate
Find the perimeter of the rectangle 10x - 3 2x + 6
(01.01 MC) Look at the images and note which body part the arrow is pointing to. Then match the image with the correct form of the adjective. (4 points)
Each month, an airline sells 1,500 business-class tickets from London to Paris at $200 a ticket, and 6,000 economy-class tickets at $80 a ticket. Use this infor
Harriet Beecher Stowe is to Uncle Tom's Cabin as Helen Hunt Jackson is to?
the location at which two lines, line segments, or rays intersect