lilianaisisjohnson06 lilianaisisjohnson06
  • 17-05-2020
  • Mathematics
contestada

Two and a half pounds of Super Nutty granola cost $12. How much does one pound cost?

Respuesta :

aumstudent98
aumstudent98 aumstudent98
  • 17-05-2020

Answer:

4.8 dollars for 1 pound super nutty

Answer Link

Otras preguntas

Hellpppp due rn!!!!!!!!!!!!!!!
Show 54 in tens and ones
After high school where do you see yourself a year from now?
Two Brothers mark and Walter each inherited $24000 Mark Invest his inheritance in a savings account with an annual return of 2.2% wild water invest his inherita
Read and comprehend the two paragraphs. Use the Compare and Contrast Chart to tell their similarities and difference.​
Calculate the mass in grams in 2.00 mol calcium, Ca
When the number of competitors in a market is small, and competitors influence each other through production and pricing decisions, a situation known as _______
THE COST OF SALAD AT A RESTAURANT DEPENDS ON MANY FACTORS LIST AT LEAST TWO INDEPENDENT VARIABLES THAT COULD AFFECT THE COST OD SALAD
What is the volume of the solid figure below?
Describe the characteristics of a Healthy Relationship (3 references required for this question