Seudónimo Seudónimo
  • 18-05-2020
  • Mathematics
contestada

yo was the answerrrrrr n how u do it???????

yo was the answerrrrrr n how u do it class=

Respuesta :

ronhagrid310
ronhagrid310 ronhagrid310
  • 18-05-2020

Answer:

A pizza with 8 slices has price: 12$, then each slice cost:

12/8 = 1.5$

Hope this helps!

:)

Answer Link
Kayak1123
Kayak1123 Kayak1123
  • 18-05-2020

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

Total cost of pizza: $12

The pizza has 8 slices, so 12 divided by 8 will give the cost of one slice.

12/8 = 1.50

one slice of pizza costs $1.50

Answer Link

Otras preguntas

source of fish,timber,coal, copper,and gold
Under which ruler did the Mogul conquest of Delhi occur? a. Babur c. Shah Jahan b. Akbar d. Aurangzeb
The Missouri Compromise of 1820 allowed Maine to be admitted to the Union as a free state. True or False
how do you round 5 1/8 to the nearest whole number
What is the definition of SEO?
How many young people try smoking for the first time each day? A. 40,000 B. 10,000 C. 4,000 D. 1,000
what is the energy in space left over from the big bang called
China's massive and rapid industrialization since the 1990s has resulted in?
In the redox reaction: C(s) + H2O(g) → CO(g) + H2(g), there is competition between C atoms and H atoms for
The Kyoto Protocol is an international agreement that limits CFC production. A. True B. False