jtowery365 jtowery365
  • 18-05-2020
  • Mathematics
contestada

Karen has a coupon for $1.52 off any
candy related item. She decides to buy
a package of 9 chocolate bars that
normally costs $10.25. If Karen uses
her coupon, what will the price per
chocolate bar be?
—
Enter​

Respuesta :

gwenfahy2
gwenfahy2 gwenfahy2
  • 18-05-2020

Answer:

$8.73 per package of candy bars

Step-by-step explanation:

10.25 - 1.52=

Answer Link

Otras preguntas

What does the light do in the painting above?
Amir is giving a presentation on World War II to his social studies class and wants to show the countries that made up the two sides of the war.
The pull factor of heading West for the opportunity to find gold was a(n) __________ issue.
The bones and the muscles work together to form which system??
Rewrite the decimal in the sentence below as a percentage. The large tanks made up 0.66 of their sales last quarter.
Please Help Now!!!!!!!!!!!!!
If this sample is representative of the student population of 360 students, about how many students in the school joined three clubs
How does this excerpt exemplify a personal narrative?
Ricardo possui 35 palitos de sorvete em sua coleção.Enquanto rafael possui 60.Qual a Razão entre as quantidades de palitos de sorvete quee Rafael e Ricardo poss
factorise :x^2y^2-16​