noraagday
noraagday noraagday
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated gloves costs $28.76. What is the unit price of the pairs of gloves?
The unit price is $per pair of gloves.

Respuesta :

Ronniegrass
Ronniegrass Ronniegrass
  • 19-05-2020

Answer: $7.19

Step-by-step explanation:

28.76/4=7.19

Answer Link

Otras preguntas

In the past, humans developed varieties of dogs, such as the German shepherd and the bearded collie, using
1.A__ is a flat surface that has no thickness. plane floor line point
(. the poor performance of english language). what is the grammatical name given to the expression and the grammatical function also?
What does this picture mean? Explain in your own words..
Why did the United States rebuild West Germany after World War Il?
help me solve this problem please
when chlorine is added to acetylene tetrachloroethane is formed How many grams of tetrachloroethane are ade if 15 liters of chlorine is used with excess C2H2
Please help I'm stuck on this question! worth 15+ points!!
find the value using x
Teenegers were asked how many times a week they were reminded to do chores. The responses are shown in the graph. What is the mean of the number of times per we