nayfresh123 nayfresh123
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 1 Apple and of 3 apples?

Respuesta :

WildAces
WildAces WildAces
  • 19-05-2020

Answer:

The cost of 1 apple is a third of the price of 3 apples

Step-by-step explanation:

google says that apples are $1.49 a pound

1=$1.49

3=$4.47

Answer Link

Otras preguntas

The purchaser of a tbond futures contract priced at 101-16 at the time of the sale agrees to deleiever 100,000 facevalue treasury bond in exchange for
Drag the missing statements and reasons to the correct spot to complete the proof
PLS HURRY I AM ON A TIMER! what types of people can you learn from on Twitter? A.Only professors B.Only industry experts C.Only fellow students D.Anyone interes
A phone plan charges an initial fee of $40 plus $.40 per minute. Which function equation represents this problem?
The ratio of the corresponding side lengths of two similar computer screens is 13:15. The perimeter of the smaller screen is 39in. what is the perimeter of the
Given that u+v=m and 1/u + 1/v = 1/f, express m in terms of u and f Answer? Show the steps Don’t answer for marks or else I will report you
in each one section there are 27 student and there are 17 section how many students are in total ​
Help how can I solve This
answer the questions in some sentences
PLEASE HELP THIS IS VERY IMPORTANT!! In two paragraphs answer the following questions concerning the New Deal. In your opinion, did the New Deal work to assist