aziah86
aziah86 aziah86
  • 19-05-2020
  • Mathematics
contestada

Annie paid $7.98 for a six-pack of bottled iced tea. What is the unit price for the iced tea.

Respuesta :

KatreseG1 KatreseG1
  • 19-05-2020

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

7.98 divided by 6 = 1.33

6 goes into 7  once then 7-6= 1 bring down the 9. 6 goes in 19 3 times 19-18=1 bring the 8 down then 6 goes into 18 3 times.

Answer Link

Otras preguntas

how did texas survive the challenges of being a new independent nation. Plsss answer fast it’s due today!!
PART A: Which of the following best summarizes a theme in the story? A Love, especially when it is immoral, cannot overcome true evil. B Everyone has the capaci
PLEASE HELP!!!!! PART II: Replace weak verbs and adverbs with strong, concise verbs.
what phrase is used to describe the structure of dna
Select the correct answer. Why did Osama bin Laden leave his home country of Saudi Arabia for Afghanistan? O A. He wanted to help the Soviets in their fight aga
Astronomers now think that there is a black hole with more than 4 million times the mass of our Sun at the center of our Galaxy? Roughly how large would the eve
help me pls pls pls pls pls i need help
Why is the California Floristic Province unique compared to other biodiversity hotspots around the world?
How does the diameter of a black hole (size of the event horizon) depend on the mass inside the black hole
Please help with this math