lrcarter3225
lrcarter3225 lrcarter3225
  • 18-07-2020
  • Mathematics
contestada

Translate into an equation: The cost of V ounces at $2 per ounce equals $56.

Respuesta :

anahijruiz anahijruiz
  • 18-07-2020

Answer:

V = number of ounces

56 = 2V

Step-by-step explanation:

Answer Link
dominickcerda72 dominickcerda72
  • 18-07-2020

Answer:28

Step-by-step explanation:V times 2= 56

Answer Link

Otras preguntas

can the three segment lengths 7,9,15 produce a triangle
Which of the following is not an example of a naturally occurring greenhouse gas
What is 88% of 600 shirts
what happened to literacy after the fall of rome?
What must migrant workers must do after the agricultural season is over?
What was an major battle of the french and indian war?
Which figure has all sides of equal measure but not necessarily all angles of equal measure?
Question 5 Not Answered On Mars, an object weighs 60% of its weight on Earth. Shane weighs 150 pounds on Earth. Select all the statements that are true about Sh
Order of operations (4+3)×10÷2+(5×6)
Identify the BOLD verb form in the sentence. Marcel HAS BEEN PRACTICING the violin all morning. past perfect progressive present progressive present perfect