luis624 luis624
  • 17-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of greeting cards costs $13.48. What is the unit price, rounded to the nearest cent

Respuesta :

jgngvgfb
jgngvgfb jgngvgfb
  • 17-09-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

this is the answer to this question

Answer Link
jujudv119
jujudv119 jujudv119
  • 17-09-2020

Answer:

Each card costs about $1.50.

Step-by-step explanation:

You find this out by dividing the price by the amount of cards.

Answer Link

Otras preguntas

Ur and Lagash were Sumerian cities True False
Which of the following are examples of formal education? Check all of the boxes that apply. attending a college course at an accredited college attending a cont
Please help This is due today help please ASAP
help me plz thanks you
What is on Jack's hand that he thinks is blood? strawberry jam cranberry sauce red jell-o tomato juice
Que habia al final del tulipero
Constant velocsty means that?
PLEASE PLEASE HELP!!!!WILL MARK BRAINLIEST
Shanika is making a decorative tablecloth for her small circular table. The table has a radius of 40 centimeters and height of 60 centimeters. She wants the tab
How did the consequences of the Crusades compare to the initial causes