oceannall06209 oceannall06209
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada



Suppose bananas, b, cost $0.29 each. Write an expression for the cost of buying a certain quantity of bananas.

Respuesta :

smolbrain
smolbrain smolbrain
  • 18-09-2020

Answer:

0.29b =

Step-by-step explanation:

each banana costs .29 $ so if you replace b with any number, you would have the cost the certain quantity of bananas

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the following completely. Show as much work as possible. Im having trouble with this please help!!
Is my answer correct ?
Please help me answer 1-6 ASAP
need help with this answer plz
convert 28 qt/wk to pt/d
What makes the Kpop genre so unique?
WILL MARK BRAINLIEST!! PLEASE HELP QUICK 20 POINTS Which of the following German derived phrases is used when talking about young people's reactions to stress a
Omar has four times as many apples as bananas he has 30 pieces of fruit in all of a represents the number of apples and b represents the number of bananas, how
What are 2 examples of diseases that affect the immune system?Select a disease of the immune system that interests you. What are some common treatments for that
On a coordinate grid PQ , has the endpoints -P(-2, -11) ans Q(13,4) What is the location of a point R on PQ that is two-fifths of the way from P to Q? Answers i