zeezeezebra
zeezeezebra zeezeezebra
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 pounds of lunch meat is $34.90. If the cost varies directly with the number of pounds purchased, what will be the cost of 9 pounds of lunch meat be?

Respuesta :

jazzy44214 jazzy44214
  • 18-09-2020

Answer:

is there supposed to be a equation so there if people can see it they can solve it so is there one

Answer Link

Otras preguntas

In a market economy, the purpose of all firms is __________. profit maximization to make a profit of any amount to serve their customers to maximize sales
Variable y varies directly with variable x, and y = 45 when x = 9. What is value of y when x = 2? y=
how do you solve 5 5/8 - 2 6/7 - 2/7 - 5/8
what is the prefix for reborn
when the moon seems to be getting bigger every night
how did the plantation system influence the economic develpment of the United States
Which verb correctly completes the sentence? The committee __________ not agree among themselves about the plan. A. do B. does
22.5%in to a fraction
what american indian leader wanted the tribes to band together?
A good sentence using middle ages