drowell5263 drowell5263
  • 18-09-2020
  • Mathematics
contestada

2 Lesson Quiz - 409
Due
A package of 4 pairs of insulated socks costs $23.16. What is the unit price of the pairs of socks?

Respuesta :

rudrapatel108 rudrapatel108
  • 18-09-2020

Answer:

92.64

Step-by-step explanation:

Multiply ! Good luck on the quiz!

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is best supported by the evidence? Regression 1 is a better fit as there is a linear relationship between x and y. Regression 2 is a better fit
Which of the following is a correct relationship between a cell structure and its function?
Exceptions Typically, you can trace and predict the patterns of inheritance by completing a monohybrid or dihybrid cross to see the end result of a cross of one
Earth’s Seasons Practice Worksheet Answer's please help!! 20 points if u help me!!!
At an argheological site, the remains of two ancient step pyramids are congruent. If ABCD=EFGH, find m/_BCD.
The following points lie on the line: (0,10) and (5.5, 90) What is the equation of the function?
What is the solution for when a customer ask me to bend the rules
*If I am going to be drowned--if I am going to be drowned- if I am going to be drowned, why, in the name of the seven mad gods who rule the sea, was I allowed t
Bonjour j'ai deux devoirs maison à faire et je ne comprends vraiment rien à la physique. S'il vous plait aidez moi. Je vous donne ci joint les énoncer. Mercii b
While playing a trivia game, Cody answered seven questions correct in the first half and two questions correct in the second half. If each question was worth se