Mhiatt2247 Mhiatt2247
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

If 3 apples cost 6$, how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

iipotato22 iipotato22
  • 20-09-2016
Each apple would cost 2 dollars 

Answer : 2 dollars each
Answer Link
Lolo2376
Lolo2376 Lolo2376
  • 20-09-2016
$2 because 2, 4, 6 and that is three counts of two so that means each apple would cost $2
Answer Link

Otras preguntas

3. The act of giving government jobs to supporters of the party that wins an election is called _____.
How do you some Buddhists answer the question of divinity? A. Through Buddha nature B. Through the middle way C. Through the Theravada
What is the value of f -1/8-3/4-1/4f=11
What is the prime factorization of 69
interior angle oh a penyagon
Donovan brought 5 1/2 kilograms of flour $8.25 Tell whether each statement is true or false. a. The prouduct (33/4) (2/11) gives the price of one kilogram of f
Many teens in dating relationships experience pressure to become sexually active. The healthiest way to reduce this pressure is to
What was one consequence of the Fugitive Slave Law?
ewan makes chess boards from wood each bored has 3 different kinds of wood he has 5 kinds of wood in his workshop maple cherry walnut poplar and birch how many
Need help with this please