coby4
coby4 coby4
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

Six oranges cost $5.34 how much does 1 orange cost

Respuesta :

Estefania937
Estefania937 Estefania937
  • 20-09-2016
Each orange costs .89 cents.
Answer Link
eminems
eminems eminems
  • 20-09-2016

5.34/6 = 0.89

One orange costs $0.89 cents.

Answer Link

Otras preguntas

43) Which power the President does NOT have? A) line item veto B) sign international treaties C) nominate Justices to the Supreme Court D) Command the armed for
Calculate the reversible work done in compressing 1 ft3 of mercury at a constant temp. of 0 o C from 1 atm to 3000 atm. The isothermal compressibility of mercur
Why did the U.S. fight the Battle of Iwo Jima? so it could protect Australia from invasion so it could protect Hawaii from invasion so it could recapture the Ph
how do you simplify 7v3 . 10uv5 . 8uv3
What is the name of the first Spanish written text?
Which combination of alleles are always involved in the inheritance of a sex-linked trait?
What is the sum of the polynomials? (6x+7+x²)+(2x²-3) O-x²+6x+4 O3x²+6x+4 O9x + 4 O gx² +4
What is Kinematics...?​
Can someone help me please? Triangle not drawn to scale Given the area of triangle ABC = 7.52 m 2. Find a to the nearest meter when the measure of angle B = 40
5 quick algebra 1 questions for 50 points! Only answer if you know the answer, shout-out to subtomex0, tysm for the help!