sammmygarcia123 sammmygarcia123
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

carol bought 8 identical boxes for a total of 3.60$. how much did each box cost? which statement would you use?

Respuesta :

Pichu15
Pichu15 Pichu15
  • 20-09-2016
You just divide the 3.60 by the eight and then you get 45 cents for each box.
Answer Link

Otras preguntas

Which expressions are equivalent to 2^5 x 24? Check all that apply. 2^9 2^20 2 x 2^9 2^10 • 2^2 2^-2 • 2^11 (2•2•2•2•2) • (2•2•2•2)
The purpose of this category of interview questions is to obtain factual information about the interviewee. a. General information questions b. Behavioral quest
can someone pls answer this? Los perros de Juan son grandes.______ perros son inteligentes también.
Free 100 plus Brainliest to the first person
mr. beast can you like not right now . . .
desribe a busy Indian bazaar
Which two types of potential energy would be examples of mechanical potential energy?
A trail map has a scale of 3 inches to 2 miles. On the map, a trail is 5 1/4 inches long.5 1/4 inches long.How long is the actual trail?A. 1 and 3/4 milesB. 2 a
What is the area of a circumference of 22pi
The Townshed acts were passed in supported by who? A) Britain B) The Natives C) The Colonists