kailee550
kailee550 kailee550
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 12 oz bag of Doritos for $3.60 or a 3 oz bag for
$1.50. *

Respuesta :

bryson56
bryson56 bryson56
  • 16-10-2020
12 ox bag of Doritos for 3.60
Answer Link

Otras preguntas

20 points !!Alexis has the following grades in his math class:Homework grades: 76, 82, 85Quiz grades: 74, 80, 80Test Grades: 60, 68If the teacher weights homewo
The school band is collecting coupons that will save money on new uniforms. They have collected 8,952 coupons and need a total of 15,000. How many are yet to be
How did the development of permanent settlements change the types of buildings that were needed
Write an algebraic expression for the following statement: The difference of 25 and x
Rods mother is 3 years more than 4 times as old as Rod . Their combined age is 33 . How old is Rod
2/5(g - 7) = 3 can i please get some help..
Please help ASAP please help
What happed after British private Hugh Montgomery is hit with a club?
How do you know whether two quantities x and y are proportional? A. Every ratio for related pairs of x and, is equivalent. B. Every sum x + y is the same for re
What were the responsibilities of members of the Peloponnesian League?