rosalyn1785 rosalyn1785
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me I’m struggling

Please help me Im struggling class=

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 16-10-2020

Answer:

$0.80 for 1 apple

Step-by-step explanation:

The C.O.P is 0.80. To get that you will divide 4 by 5. The fraction given is 4/5 and you can look at the fraction bar as a division sign. SO, 4/5=0.8, therefore the price per one apple is 80 cents.

Hope This helps

Answer Link

Otras preguntas

What is the rule if the reflection?
Why did more people vote in 1828 election than in previous presidential elections? A. Women were allowed to vote B. More men were eligible to vote C. The polls
The area of a storage room at a school is 84 square feet. The width of the room isc6 feet. How long is the storage room?
how marriage, death and hate affect choices in lovers?​
Which is a major drawback to the use of hydrogen power?
If a test yields consistent results every time it is used, it has a high degree of what?
Help with number 1 please
The norm of noninvolvement is more likely to apply to rural and suburban dwellers than city dwellers. True or false?
Please help me bc I tried looking it up but it’s not here
Whats the solution to the system of inequalities? -3x-y+z=6 -3x-y+3z=0 -3z=3