1dxne1
1dxne1 1dxne1
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Granola costs $2.79 for a 16.4 ounces box. How much would it cost for a 25 ounce box.

Respuesta :

AtmcMnty
AtmcMnty AtmcMnty
  • 16-10-2020

Answer:

4.25

Step-by-step explanation:

25 divied by 16.4 = number i dont wanna type

that number times 2.79 = 4.25

hope i somewhat helped

Answer Link

Otras preguntas

KMnO₄ solution bromine solution a. red b. purple c. orange d. green e. blue
Which sentence does not contain any errors in comma usage?         A. Our old sweaters look like big, fluffy animals.       B. This is the worst, and
For a wall of a given material and of a fixed surface area, the rate of heat loss by conduction through the wall is inversely proportional to the thickness (T)
What are the major effects of the ozone hole?
Double my tens digit to get my ones digit. Double me and I less than 50
how do you do stochiology
KMnO₄ solution bromine solution a. red b. purple c. orange d. green e. blue
I need help with the math question.six more than the product of a Number and three is 30. What is the number?
What is dew point? And how do I use it in a sentence? Do I say, "Then the temperature hit dew point?" because that just sounds wrong to me.Someone please help!
I need help with the math question.six more than the product of a Number and three is 30. What is the number?