rosalyn1785 rosalyn1785
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Look at the image please help I’m struggling

Look at the image please help Im struggling class=

Respuesta :

mili92204
mili92204 mili92204
  • 16-10-2020

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

Divide 3/4 to get the unit price.

Answer Link
karrie434
karrie434 karrie434
  • 16-10-2020

Answer:

.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write an algebraic expression for the sum of 18 and a number
Need to simplify the equation
How has the Suez Canal been a catalyst for nationalism in Egypt?
12 litres of water are poured into an aquarium of dimensions 50cm length, 30cm breadth, and 40cm height. How high (in cm) will the water rise? (1 litre = 1000cm
Why was the evolution of amphibians notable? What did they pioneer?
The SAT does not assess reading comprehension.True/False
Using the numbers 2,3,5,8 to make an equation to  equal 104
Describe how a disagreement over states' rights led to the beginning of the Civil War.
John is in the third grade, he tells his teacher that he is a republican. What is the most likely reason for him to identify with that one party?Answer The t
Solve   6v(2v + 3)Please solve and explain this