rosalyn1785 rosalyn1785
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

Look at image Please help I’m struggling

Look at image Please help Im struggling class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 17-10-2020

Answer:

.75 per 1 apple

Step-by-step explanation:

A unit rate has only 1 of the item in the denominator

12 apples and 4 apples are not 1 of the item

$.75/ 1 apple is a unit rate

Answer Link
whitney18b
whitney18b whitney18b
  • 17-10-2020
.75 an Apple

have a good day
Answer Link

Otras preguntas

don’t understand the question would be a pleasure if someone were to explain and answer the questions! thank you
m% of n write a expression
Source Language Text: I walked to the bar, then I walked to the beach. Initial Translation: Je suis aller à pied jusqu'au bar, puis jusqu'à la plage. Proposed T
The speed of a bus is reduced uniformly from 20 m/s to 10 m/s while traveling 60 m. (a) Compute the acceleration. (b) How much farther will the bus travel befor
What are the Symptoms of premenstrual dysphoric disorder
Spanish 3 Unit Activity: El pasado grammer chart. This is for people doing edmentum Spanish.
How does this most likely make Abby feel? relieved confused disrespected vulnerable
Using a chemical equation to find moles of the product for moles of reactant
Calculate the volume of a cylinder of radius 5cm and height 14cm (take pie 22/7)
Write the empirical formula for at least four ionic compounds that could be formed from the following ions: