sarahashford229 sarahashford229
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

If the sour patch kids cost 3.99$ and Nichole decided to buy 1.5 pounds of sour patch kids how much will it cost?

Respuesta :

alasiareed
alasiareed alasiareed
  • 19-10-2020

Answer:

How much does it cost per pound because if it’s just $3.99 per pound then it’ll cost $3.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. sorrowful, contrite, regretful 2. revolting, offensive, obnoxious 3. examination, exploration 4. settlement, harmony, accord 5. polite, educated, respectful
The number of solar panels sold in a sunny city since 2010 is represented by the following table: Which model for S(t), left parenthesis, t, right parenthesis,
Sarah borrowed $18,000 for 4 years at an annual simple interest rate of 7%. How much interest will she pay at the end of the 4 years?
How did Nathanael Greene’s leadership affect the war in the Southern Colonies?
Who was our president when the hostages were released A-Ford B-Carter C-Reagan D-Bush
Which expression is equivalent to (8a-3b+7)-(2a+b-4)? 6a-2b+11 6a-4b+3 6a-2b+3 6a-4b+11
When is genetic drift a major factor in evolution?
How many of the following statements are true?
Andy is alone in the wilderness and eager to get back to camp. Looking at his map (shown below), Andy sees that he might be able to cut through the brush instea
Of all of the decisions made by the United States government in the Compromise of 1850, which issue would continue to be an ongoing conflict within the Union?