teamlewiswins teamlewiswins
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

Margaret bought 40 ounces of bananas for $5.00. How much did Robert pay for 12 ounces?

Respuesta :

bxbyk101
bxbyk101 bxbyk101
  • 19-10-2020
it’s 57.23 dhe paided for
Answer Link
iamjamyaa iamjamyaa
  • 19-10-2020

Answer:

$2.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Plant secondary campounds are important in providing
What is the volume of this rectangular prism? 2 cm 1/4 cm 2 cm
3 + x + x = 15 Just need a simple answer and explanation thank you
Mr. Smith has a honeybee colony on his farm. On average, 1,000 bees can gather enough nectar for 1 ounce of honey each day. If Mr. Smith wants his bees to produ
What is the probability of a letter from the word farm
Why do some people consider the way the media cover candidates for public office bad for democracy? A People tend to vote for the candidates who they find most
What is the name of the treaty signed by Canada and the United States that was meant to help control pollution along a portion of their shared border
"How does the brochure seem to define freedom for women?"
write a sentence with guest,electricity and snake
If O is an acute angle of a right triangle and if cos 0 = 2 :, then find the values of the remaining five trigonometric functions for angle e. sin 0-0 (Simplify