aramisj8313 aramisj8313
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per pound? $5.48 for 4 pounds of grapes.

Respuesta :

medlaodip
medlaodip medlaodip
  • 19-10-2020

Answer:

$1.37/lb

Step-by-step explanation:

5.48/4

Answer Link
127050
127050 127050
  • 19-10-2020

Answer:

21.92

Step-by-step explanation:

5.48 times 4 is 21.98

Answer Link

Otras preguntas

What is the average of 15, 18, 22, 45 and 36?
Who built a complex irrigation system in the desert Southwest? A.the Hohokam B.the Pima C.the Anasazi
what is the decimal expansion of 13/8
The word cardio refers to___________.
Plzzzzz hellllppppp!!!!
Why is the sum of two odd numbers always even?
You need to connect your doorbell to a battery. You should select wire that will A.accept the flow of electrons. B. resist the flow of electrons. C. accept
Using the memory aid vista, explain the theory of evolution by natural selection
What emirate created the Muslims and the Berbers in the struggle for the conquest of power? (in Spain)
Was the louisiana purchase a good or bad thing for the united states