angelysa08
angelysa08 angelysa08
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada

HELP MEEE! This is unit rates and I’m confused





HELP MEEE This is unit rates and Im confused class=

Respuesta :

lenarystark
lenarystark lenarystark
  • 20-10-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

A unit rate is a rate where the second quantity is one unit, such as $34 per pound, 25 miles per hour.

Answer Link

Otras preguntas

li cl2=licl? why is it not licl2?
how can i get a java complier for linux and ubuntu?
The steps needed to find the slope
Find the surface area of a sphere with a radius of 1. Use 3.14 for π. Round your answer to the nearest tenth.
There is 3/4 of a pizza left over from the night before how many 1/8 portions are there
The aside reveals to the audience Hamlet’s A. respect for Laertes. B. affection for Claudius. C. jealousy of Laertes. D. dislike of Claudius
Calculate the product of 8/15, 6/5, and 1/3. A. 48/30 B. 48/15 C. 16/15 D. 16/75
Find the common difference for the sequence shown.. . 1/4, 5/16, 3/8, .... . 1/16. 1/4. 1/2. .
Which of the following organelles can best be compared to a post office ?
What does it mean to dissipate a force?