melanie78457
melanie78457 melanie78457
  • 20-10-2020
  • Mathematics
contestada


I need help ASAP

Which is the best deal?
OA) $56 for 25 gallons
O B) $32.05 for 15 gallons
O C) $51.29 for 23 gallons
OD) $22.50 for 10 gallons

Respuesta :

krishtal281
krishtal281 krishtal281
  • 20-10-2020

A is the correct answer

Answer Link
By312 By312
  • 20-10-2020
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Answer Link

Otras preguntas

in the late summer of 1781, washington's troops trapped Cornwallis's army at a. Princeton b. Yorktown c. Boston Harbor d. Philadelphia
What events helped move Patriot leaders from a desire for peace to a desire for independence
must be at least 30 and 9 years a citizen for what?
48 divided by blank = 8
Is -3.5 greater than -three and one third
what does cuál la fecha de hoy mean in English
Although wealthy Egyptians enjoyed "the good life," music was not a part of their lives. A. Yes B. No
Solve the equation for t t-(7-3t) +5=2t+10
What was Niccolò Machiavelli's main argument in his work The Prince?
justices on the supreme court a. have a four year term b. are elected by voters c. receive no income d. may serve for life