itsamandaaaa itsamandaaaa
  • 16-11-2014
  • Mathematics
contestada

sharika bought 9.16 gallons of gasoline prices at $1.99 9/10 per gallon. Estimate the total cost.

Respuesta :

superkoopasirf
superkoopasirf superkoopasirf
  • 16-11-2014
To estimate the total cost, I would say that it is roughly $2 per gallon, and she is buying roughly 9 gallons, so the total cost ≈ 2 x 9 = $18.
Answer Link
hickiejoe hickiejoe
  • 16-11-2014
9.16 * 1.99

= 9.16 * 1
+ 9.16 * 0.99 = around 9.07

9.16 + 9.07 = 18.23

$18.23

Answer Link

Otras preguntas

solve the equation, where is an acute angle [tex]3-3sin^2x/6cosx=1/4[/tex] Plss help
how do you find the percentage of a fraction?
Simile or Metaphor? Squeaky says, "I am not a strawberry."
Solve the following for p. t = m + p ÷ 2
What does the Electronic Fund Transfer Act do?
Does your body get all its energy from the sun? Explain.
Choose the correct vocabulary word for the definition given below: fleeting a. indulgent b. inoffensive c. judicious d. transient
Why is conductivity be the best test to find a metal, non-metal or metalloid??
Please Help The XYZ Affair involved relations between the United States and England. True False
Explain what all the parts of the vertex form of the quadratic equation f(x)=a(x-h)^2+k