marissareyes200
marissareyes200 marissareyes200
  • 18-11-2014
  • Mathematics
contestada

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.
What is the price of 1 gallon of gas?

Respuesta :

hannah2019290 hannah2019290
  • 18-11-2014
Because 8.6 gallons of gas is $36.89, therefore one gallon of gas is 36.89/8.6 
which is about 4.29.
The answer is $4.29/ 1 gallon of gas
Answer Link
ThatRetartedKid
ThatRetartedKid ThatRetartedKid
  • 15-10-2021

Answer:

t9876543456789876543212345678

Step-by-step explanation:

joe mama

Answer Link

Otras preguntas

Is 600 BCE a good date to end early time period of world history
Write a different clue that has the same product as 1,326 x 9
Which of the following elements can be found in all lipids? A)Oxygen B)Sulfur C)carbon D)Hydrogen E)Nitrogen
round 16.748 to the ones place
What is a factor that does not change because other values have changed?
$5 is what percent of $20
The United States has never had a quota for how many immigrants are allowed into the country. a. True b. False
Which words make up the adverb phrase in this sentence? Please wrap the leftovers and put them in the refrigerator. a. put them in b. the leftovers c. Please w
Do you think a division of labor is necessary for civilization to develop?
What are the four characteristics of a mineral?