gabriellab0118 gabriellab0118
  • 16-11-2020
  • Spanish
contestada

El sofá cuesta 7.800 dólares.

Respuesta :

miillaa3358 miillaa3358
  • 16-11-2020
The sofa costs 7.800 dollars
Answer Link

Otras preguntas

a store sells grapes for $1.90 per pound, strawberries for $2.50 per pound and pineapples for $3.00 each. jonathan has $27 to buy fruit. he plans to buy 2 more
What bonding pattern do you observe that you could use to predict whether a compound will be gas at standard temperature and pressure?
What must happen for transcription of the lac operon genes to take place?
giving brainiest to the right answer! PT Survival GUIDE | | |
On the curve y=x^2+x, point p has the coordinates (1.2,2.64). Estimate the slope of the curve at point p by taking values very close the the x coordinate of P
Hi, I'm learning English, please help me.
If 9 movie tickets cost $18, what is the unit price of the movie tickets?
name two numbers that are 5 units from 3 on the number line are represented by equation | n - 3| = 5. What are these two numbers?
What is the solution to the system of equations?
Were foreigners given citizenship in the polis? Why or why not?