48xpnzx6yz
48xpnzx6yz 48xpnzx6yz
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

omar buys a pack of 8 towels for 24.00 find the unit price in dollar per towel

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2020

Answer:

um 3

Step-by-step explanation:

whats 24 divided by 3 mate? 3

i mean all u need is a calculator im dumb as hell and i know that...

hope...this helps you :) have a great day

Answer Link
user222111
user222111 user222111
  • 16-11-2020
3 nBAHAHAHAHAHAAH yeah I’m drunk sorry
Answer Link

Otras preguntas

49.5 is what percent of 33?
How is the behavior of waves affected by a medium?
George Grenville viewed the Stamp Act primarily as a means to?
which one of the following sentences contains a predicate adjective? A. I bought my lunch for the first tim this year. B. The teacher appeared angry when Dave
what was the main idea of Martin Luther king jr I have a dream speech
which of these geometry terms best describes an unsharpened pencil? a. ray b.line segment c. point d.plane
A box of uncooked spaghetti costs $0.1369 per ounce. How much is this cost to the nearest cent?
Yoshi and Rana serve muffins. There are 3 muffins with nuts. 1/6 of the muffins have nuts. How many muffins do they serve in all?
George Grenville viewed the Stamp Act primarily as a means to?
Yoshi and Rana serve muffins. There are 3 muffins with nuts. 1/6 of the muffins have nuts. How many muffins do they serve in all?