jadagaming7 jadagaming7
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help :( please

Please help please class=

Respuesta :

abby322e
abby322e abby322e
  • 16-11-2020

Answer:

1. $6.88

2. 16 oz box

3. 5 dollars if u were to buy the 11 pound I think

Step-by-step explanation:

1. 24 pack because if you got 2 packs of Diet coke for 3.99 each then it would be 7 something dollars which is higher than 6.88

2. cheaper for more

Answer Link

Otras preguntas

The paths of energy transfer can be followed through food chains, food webs, and trophic levels. True False
Which is an implied or indirect reference found in literature? A. a point of view B. a themeC. an allusionD. a symbol
what number is 164,502,423 decreased by 100,000
is 8.33333333 a rational or irrational number ?
Which is an implied or indirect reference found in literature? A. a point of view B. a themeC. an allusionD. a symbol
the value of 7 in 503497 and 26475
[T]he United States actively supported the Iraqi war effort by supplying the Iraqis with billions of dollars of credits, by providing U.S. military intelligence
what are the multiples of 88
The cotton gin changed agriculture in the south by
Muslim armies gained control of which region or regions of Europe before the time of the Ottoman Empire