BabybushYT
BabybushYT BabybushYT
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Greg bought four roses for $12.80 if the cost per rose is constant how much would 9 roses cost

Respuesta :

chickengirl76
chickengirl76 chickengirl76
  • 16-11-2020

Answer:

1.4222222222

Step-by-step explanation:

Answer Link
raphaela45
raphaela45 raphaela45
  • 16-11-2020

Answer:

$28.80

Step-by-step explanation:

$12.80 divided between  the 4 roses = $3.20. $3.20 x 9 = $28.80

Answer Link

Otras preguntas

What is one of the main tourist attractions in La Habana? 1. El paseo del Prado 2. Cuba 3. Sierra Maestra 4. Matanzas
Find the measure of the angle indicated in bold. Plus the theorem.
The innermost, soft core of the hair shaft is the
What is the complementary base sequence of the DNA strand if the template strand reads TTGCACG?
which of the following does the human body not do to maintain homeostasis a. sweat b. remove waste c. reproduce d. shiver
Suppose water contained some harmful volatile substance. How could you easily remove the volatile substance in a laboratory?
A child arrives at the emergency department with a nosebleed. on assessment, the nurse is told by the mother that the nosebleed began suddenly and for no appare
How can you be priest prophet and king
Short-term memory is often referred to as _____ memory.
SOMEONE PLEASE HELP ;[ Solve for x. 6x − 2 /4 = x − 2