papperceeday
papperceeday papperceeday
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 16 oz. latte costs $3.75. If they are sold at the same rate, how much would a 24 oz. latte cost? Round to the nearest tenth.

Respuesta :

TiniGigi
TiniGigi TiniGigi
  • 16-11-2020

Answer:5.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Looking at a cell under a microscope, you note that it is a prokaryote. How do you know?(a)The cell lacks cytoplasm.(b)The cell lacks a cell membrane.(c)The cel
what is the square root of 216?
What is a sentence with the word geology???
In what areas did Americans push for reforms?
what plus what equal  56
f(x) = 7x + 7, g(x) = 6x2Find (fg)(x).
can anyone explain how to solve this 5(6-2)^2-5
Order this starting from the smallest:15.249         15.3         15.05          15.009         15.25
Which sentence does not contain any punctuation errors?   A. This is a familiar story; it needs no introduction.
what are two european countries that are great for studying