Seudónimo Seudónimo
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please Help Me With This.


(Do Not Worry About The Black and Red things)
(Middle School)

Please Help Me With ThisDo Not Worry About The Black and Red thingsMiddle School class=

Respuesta :

BeanieBae
BeanieBae BeanieBae
  • 16-11-2020

Answer:

A is $0.45 B is 2 ounces

Step-by-step explanation:

A when you divide the cost by the ounces or $5.40 by 12 ounces you get $0.45 per ounce.

B $0.45 times 2 equals 90 cents and you cannot go over 1 dollar.

C you should be to do along with D with this information.

Answer Link

Otras preguntas

Select the ways in which a bill may die. Select all that apply.
Questions 1 and 2 please
Which of the following could be considered characteristics of Southern culture in the 1850s? []large plantations []large cities over 100,000 population []slaver
biology sheet pls help
Which technology is used to deal with waste management? A) waste-to-energy combustion B) compositing C) landfill D) recycling
How does Hawthorne portray nature in the story?
The function f(x) is shown in the graph. What is the equation for f(x)?
Martin Luther King,Jr's Birmingham jail letter was written in response to President Kennedy not responding to his requests for help in the south. True or False
Find the circumference of OC ?
Please help don't understand: What makes you a great candidate to job shadow at Chick-fli-a