jadagaming7 jadagaming7
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

To anybody who is really good at math can you click on the image and answer the 4 questions please and thanks!

To anybody who is really good at math can you click on the image and answer the 4 questions please and thanks class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2020

Answer:

I did this erlier but...

1) Wallmart

2)16 Oz

3)You woluld save 7 cent per pound by choosing the 11 lbs turkey.

4)You would save $2.00 per notebook. You would save $10.00 buy buying 5.

Step-by-step explanation:

You divide the price by size.

Exaple:

3.99/12

Answer Link

Otras preguntas

What evidence do Mrs Hale and Mrs Peters uncover?.
How many British French and Belgian soldiers were saved at Dunkirk how many Allied soldiers were killed or captured at Dunkirk?.
Valentine’s Day adding and subtracting fractions color by number I just wanted to post the answer on here thought it would be helpful for someone in the future
Does working out make you sleep more?.
The following sentences are incorrect in terms of the use of pronouns in them. Reurs them appropriately. (Retain the person if applicable). 5. Whom of the guest
What is physical fitness short answer?.
who was recruited and who was targeted during the cultural revolution???
Help Ive been stuck on this for days Jamie took 20 pieces of colored paper and put them in a hat. Eight pieces were red, three pieces were blue, and the rest w
What did I do wrong and how would I do this correctly?
HELP PLSSS URGENT IMAGE ATTACHED