heinebro000
heinebro000 heinebro000
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​3 1/2​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

AMaccarini AMaccarini
  • 17-11-2020
3.5 gallons of milk would cost $9.45
Answer Link
dancingswan
dancingswan dancingswan
  • 17-11-2020

Answer:

The total cost would be $9.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There are 6 girls and 7 boys in a class. A team of 10 players is to be selected from the class. If the selection is random, what is the probability of selecting
What does it mean to refer to the “voice” in a piece of literature? a. Voice is a writer’s distinctive way of “speaking” on the page. b. Voice refers to a type
the price of these jeans (is, are) resonable
Two friends, Bob and Ben, each buy one lottery ticket. Each ticket contains six numbers from a total of one hundred numbers (0–99). Bob chooses the numbers 1, 2
Which group was a US ally in the Vietnam War? Viet Cong Army of the Republic of Vietnam Viet Minh People's Army of Vietnam
How did television contribute to the conformity of the 1950s? Television shows encouraged people to be individuals. Television aired only news and information p
After the paint dried, Dominic made a frame for the painting. a. simple c. complex b. compound d. compound-complex
what is two and a half percent of $15,000
which organisms would you like to eat
Choose the correct pronoun Cora handed Tom and I/me the employment applications please answer as quick as possible!