amandac0610 amandac0610
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

4.5 pounds of apples cost $16. How many pounds of apples can you get with $40?

Respuesta :

cessprin07 cessprin07
  • 17-11-2020

Answer:

9 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the main idea of this paragraph
Although the women's rights movement had a large impact, no countries currently provide women with: O A. the right to hold the highest offices of government. O
The number of lattes sold daily for two coffee shops is shown in the table: Lattes 12 52 57 33 51 15 46 45 Based on the data, what is the difference between the
Think about how you can use Le Chatelier’s principle to find possible solutions to the design problem. Describe at least two ways to increase the yield (amount)
Calculation (show your work)​
How and why does king use the word redemptive to link the concepts of freedom and religious faith
How do you spell ceasar?
Which tone best fits a business letter
During sunny hours, a large amount of ___can build up between the hours of 1:00-5:00 PM. A. Ozone B. mercury C. lead D. sulfuric acid
Mike walks 100 meter north, then walks 30 meters south. after this, he walks another 10 meters north. What is the magnitude of his total displacement during th