giascarduzio giascarduzio
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

audrey has $120 to spend on a tennis racket and lessons. the racket costs $45 and the lessons cost $15 per hour. Write an equation

Respuesta :

578fatman
578fatman 578fatman
  • 17-11-2020

Answer:

(120-45)÷15h

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which statement is false: A. 5/6 < 7/8 B. 7/8 > 3/4 C. 3/4 > 9/16
check my mixtape boi
During a phase change the temperature of a substance
Paul had 80 fliers to post around town. Last week, he posted 14 of them. This week, he posted 25 of the remaining fliers. How many fliers has he still not
PLEASE HELP 7. How do cattle link the Indus and Aryan civilizations, and modern India? (1 point) All three populations traded cattle with other cultures. All th
if it takes ashley 3 sec to run from the batters box to first base at an avarge speed velocity of 6.5 meters per sec what is the distance she covers in that tim
could someone please simplify for me the square root of 4312?? I would really appreciate it.
what does an authoritarian regime become at its most extreme
Firewood is often sold by the cord. A cord of wood is a bundle measuring 4 feet by 4 feet by 8 feet. What's the volume of a cord of wood in cubic feet?
5x2/11. how do i find simplest form