meowkitty meowkitty
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada


John is having a barbeque and purchased 12.25 pounds of hamburger for $3.12 per pound. How much did John spend on
hamburger?

Respuesta :

artemxsxi
artemxsxi artemxsxi
  • 17-11-2020

Answer: 38.22, i hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

According to The Manchester Guardian, what did the Federal Government of Austria decide?
A rock is thrown upward with an initial velocity of 16 ft/s from an initial height of 5 ft. write a quadratic function equation that describes the height h at t
What is the percent of decrease on an item that went from $25 to $20?
Please define air resistance and gravity.... WHAT IS GRAVITY PEOPLE!!! YES I KNOW ITS A FORCE AND IT PULLS THINGS THAT HAVE MASS TOWARD IT BUT WHAT IS IT!??!?!?
What river is impassable by man in Arunachal Pradesh and joins the Ganga River in Bangladesh?
Find the volume of the sphere.
What is the quotient when 72 is divided by 8
Write a brief statement about life in the mid-1800s using the following terms. a. prejudice b. discrimination c. famine d. nativist e. emigrant
Such material as cloth and leather can ________ so much over time that they fall apart
A car travel 320 miles on 10 gallons of gasoline right the unit rate for the miles per gallon