laterrickahodge08 laterrickahodge08
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

36. Mrs. Moore bought one gallon of milk at
$3 per gallon, three loaves of bread at
$2 per loaf, one pound of cheese at $4 per
pound, and six cans of soup at two cans for
$3. What was the total cost of the food?

Respuesta :

jaimeselaine
jaimeselaine jaimeselaine
  • 18-11-2020
the total cost is $22
Answer Link

Otras preguntas

Should the government enact Martial Law if the citizens do not adhere to the stay home order? And should weapon sales be suspended during this time?
Complete the equation of the line whose slope is -2, and y-intercept is (0,-8)
Aging populations can be a problem for developed countries because
What does it mean government by consent
What is the volume, to the nearest whole cubic inch, of a cylinder with a height of 10 inches and a radius of 8 inches? Use Pi = 3.14 and round your answer to t
Los idiomas que we hablan en chile son el espaƱol y el Mapuche
Which action is most commonly associated with the immune system?
Two numbers have a sum of 23 and a difference of 9. Find the two numbers
Identify the independent clause in the following sentence. When you arrive, please call me. a. When you arrive c. please call me b. When you d. none of the abov
Briefly summarize the "base-pairing rule"