afaliero2908 afaliero2908
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

which is the better deal 21oz for 5$ or 5oz for $1.30

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 19-11-2020

Answer: 5oz for $1.30

Step-by-step explanation:

because the aligator likes lower numbers .

Answer Link

Otras preguntas

If you were swimming off the coast of south Brazil (an eastern South American country) in the Atlantic Ocean, what type of current would you be in based on your
what unit of measurement is closest to the meter in length? is it miles or feet or inches or yards?
2. If the price of that t-shirt drops by 6 dollars, I will be able to buy 3 of them with my $24 dollars. How much is the t-shirt now?
which sentence combines information
What is the most successful olympic sport in ireland.
Express (x+3)^2 as a trinomial in standard form.
7. What are the correct coefficients in order for the equation to be balanced?
how do i be social? this sounds so stüpid but help
Do you think that we would have democracy if the Greeks had been conquered by the Persians? Why or Why not? (This should be a 3 paragraph response)
Which of the following would be the most precise way to state the underlined words in this sentence? I do a lot of things at school every day. A do lots of stu