keldou keldou
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Write a unit for the situation. $12.50 for 5 ounces

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 19-11-2020

Answer:

$2.50 per ounce

Step-by-step explanation:

12.5/5=2.5

Answer Link

Otras preguntas

Allen runs 8 miles in 3 hours at a steady pace. How long does it take him to run 3 miles?
Select all that apply. The three main types of animal mating behaviors are _____. altruism mutualism commensalism parasitism monogamy polygyny serial monogamy U
Jellyfish and coral are _____. radially symmetrical bilaterally symmetrical asymmetrical
a rectangle has a length that is nine feet less than four times its width. Its area is 90 ft. Algebraically determine the length of its width and length. Show w
what type of government did the Bolsheviks establish
How did the peace settlement between the U.S. and Spain affect the Philippines? a. They stayed under Spanish control. c. Spain gave the U.S. control of the re
Is the sun is the ultimate source for energy on the Earth?
If you flip a coin 3 times, what is the probability of flipping heads 3 times?
Can anyone help with question 1 or 2.
why must all living things excrete waste products