alicano26
alicano26 alicano26
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 pounds of peanuts cost $6.30, how much would 4.5 pounds cost?

Respuesta :

idkidk56
idkidk56 idkidk56
  • 19-11-2020

Answer:

it would cost 9.05.....

Answer Link

Otras preguntas

Wich temperature during the week is the closest to 0 explain how you decided This using absolute value
A scientist finds fossils of several different species of fish on top of a mountain. What do these findings most strongly suggest about the region?
Could someone give me any ideas for a short story?? I need it by at least Monday.
A piece of copper wire is placed in a beaker containing a solution of silver nitrate. Which statement is an observation? A. A chemical reaction is taking place.
How would having a large surface area to volume ratio affect diffusion rates of a cell? Offering 50 points.
Yarin's gross pay for the year was $3,500. The federal income tax withholding from his pay was 9% of his gross pay. Yarin determined the federal income tax he o
Saved (03.01 MC) Read the sentence and choose the option with the correct reflexive verb in the sentence. La jugadora Carmina juega al tenis y cuando ________
How to solve square roots
Which of the following are procedures for the proper use of clothing? Prevent overheating by removing layers before strenuous activities Headgear is always op
Pls help me answer quickly