aaaaabbbbb42 aaaaabbbbb42
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 dozen bread rolls cost R10, how much will 4 bread rolls cost ​

Respuesta :

BiIIGates
BiIIGates BiIIGates
  • 19-11-2020

Answer:

R3.3333333333....

Step-by-step explanation:

IDK

Answer Link
tgmercadejas tgmercadejas
  • 19-11-2020
R3.33333333

1 dozen is equal to 12 bread rolls so divide R10 to 12 bread rolls to arrive at cost per 1 bread roll. Then, multiply it to 4 pieces.
Answer Link

Otras preguntas

Find -4u + 2v??????????????
Help plssss !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Classify the triangle by its sides 16, 16, and 18 A. Equilateral triangle B. Isosceles triangle C. Scalene triangle D. None of these
Some of the force required to peddle a bicycle is used to overcome the of the moving parts
Sweet T has 2 orange picks for every 5 green. If there are 21 picks In all, how many picks are orange?
Which of the following would NOT be a good thesis for a persuasive essay?
Which pairs of triangles can be proven similar?
Use matrices to determine the coordinates of the vertices of the reflected figure. Then graph the pre-image and the image on the same coordinate grid. (Picture
Jane spent 2/3 of her savings on a used car and she spent 1/4 of her remaining savings on a new carpet if the carpet cost her $250 how much for jeans original s
x// M U C H H E L P N E E D E D //x 3. gabriela is washing cars. she charges $15 for a car wash. she paid $145 for advertising, and uses $3 worth of cleaning