adriii157100 adriii157100
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

whats the unit rate of $1.99 and 16 lb??

Respuesta :

jazmenrice
jazmenrice jazmenrice
  • 19-11-2020

Answer:

2 to 1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A rectangle has a length that is one more the triple it’s width. If the total perimeter is 26 inches, find the length and width of the rectangle
What is h+20=35-4h simplified?
What's the Area? PLS HELP ASAP!!!!
Click to select the correct answers. Click again to unselect answers. Leave the incorrect answers unselected. Choose the statements that correctly describe the
Active or passive? Only the tourist industry employs more people in Florida.
At places where earths plates meet, and deep places within the earths rock layers, the conditions are very hot. Where do you think the heat comes from
A right circular cone has a volume of 321 cubic feet. The height of the cone is 6 feet. What is the length of the radius? A:3ft B:4ft C:5ft D:6ft
What is the square root of 138
please help with this question.
what is the axis of symmetry for the parabola with the equation y=2x^2