loganmena98
loganmena98 loganmena98
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated socks costs $36.45. What is the unit price of the pairs of socks?​

Respuesta :

willpeterp00
willpeterp00 willpeterp00
  • 19-11-2020

Answer:

7.29

Step-by-step explanation:

36.45 / 5 = 7.29

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between being financially dependent and being financially independent?
20 x 10 = 40 x 1 (True/False)
please help ASAP! i will give brainliest!! :)
Four-fifths x minus StartFraction 1 Over 10 Endfraction = StartFraction 3 Over 10 EndFraction
What does a coder do on a daily basis?
Line I is parallel to line m. If the measure of <6 is 75, what is the measure of <2?
Help with 6-10 you will be marked brain list
The monthly expenses acquired when running a business are called...? 1)operating expenses 2)ending Inventory 3)beginning Inventory 4)start-up costs
reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+reee+
Jeremiah's credit card has an APR of 22% calculated on the previous monthly balance. His credit card record for the last 7 months is shown in the table below. E