astefan112
astefan112 astefan112
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Shenea bought 3 bottles of juice for $12. Find the unit rate. (label your answer for full credit)

Respuesta :

jhs56733 jhs56733
  • 19-11-2020

Answer:

Each bottle is $4  12/3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What effect did the Soviet launch of Sputnik have on the United States?
On a family vacation you traveled 1200 miles. Your total travel time was 30 hours. What was your average speed
What is the address of the earth?
Jonathan's rectangular patio has an area of 299.49 square feet. It is 13.4 feet long. How wide is Jonathan 's patio, in feet? Please explain
Jean made 5 gallons of lemonade for a picnic. If Jean plans to save 1/2 gallon for her ride home, how many 8-fluid-ounce glasses of lemonade can she serve at th
help me please on this problem
The nitrogen cycle could not exist without what?
The term “separate but equal” describes
What is the purpose the article fancy feathered flamingos by guy
1 gal and 1 quart minus 3 quarts