celeone2426 celeone2426
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pineapples cost $16 hw much does 1 pineapple cost

Respuesta :

snowturtle20 snowturtle20
  • 19-11-2020

Answer:

2.66666 (it goes on forever)

Step-by-step explanation:

16 divided by 6 is 2 2/3

Answer Link

Otras preguntas

what conflict did the great compromise solve
What effect can changing the pacing of a story have ? A. Changing the pacing can build tension and suspense B.changing the pacing can resolve the conflict ear
What was the effect of the way in which women’s clothes were designed?
Which party is mainly focused on protecting the environment?
“I Stand Here Ironing” was set in the historical context of _____. World War I the Victorian age World War II the Great Depression
It would be rather fun for a change, Millicent mused, getting her books out of her locker in the hall, rather exciting to be part of a closely knit group, the e
How many games do you have to win in the nba finals?
Traveling at 55 miles per hour, how many minutes, rounded to the nearest whole number, does it take to drive 310 miles from Boston to Syracuse?
why are turning points important in the process of periodization? a) they prevent historians from using biased points of view when creating periods. b) they en
what is a map that displays our 3-demension earth on a 2-demensional surface